Suomen Cupin lohkovaiheen otteluohjelma Ruudussa

Suomen Cupin lohkovaiheen otteluohjelma Ruudussa

17.1.2019

Ruutu näyttää alkavalla jalkapallokaudella kaikki Suomen Cupin 65 ottelua suorina lähetyksinä. Otteluita kuvataan sekä muutaman kameran kevyttuotannoilla että suuremmilla monikameratuotannoilla ottelusta riippuen. Katso alta lohkovaiheen otteluohjelma.

18. tammikuu 18.30 Pirkkahalli, Ilves - KuPS

25. tammikuu 17.00 Kupittaa 5 tn, TPS - TPV

25. tammikuu 19.00 Wallsport, SJK - VPS

25. tammikuu 19.00 Kipparihalli, KPV - KuPS

26. tammikuu 14.00 Esport, FC Honka - FC Lahti

26. tammikuu 14.00 Arto Tolsa Areena, FC KTP - AC Kajaani

26. tammikuu 14.30 Pirkkahalli, Ilves - RoPS

26. tammikuu 14.30 Sahara tn, FC Haka - MYPA

26. tammikuu 17.45 Javenture, FC Inter - IFK Mariehamn

26. tammikuu 18.00 Karhuhalli, MuSa - FF Jaro

29. tammikuu 17.00 Tali, HJK HIFK

1. helmikuu 17.00 Kupittaa 5 tn, TPS - EIF

2. helmikuu 14.00 Tali, HJK - IFK Mariehamn

2. helmikuu 14.00 Mukkula, FC Lahti - HIFK

2. helmikuu 14.00 Ounashalli, RoPS - KPV

2. helmikuu 14.30 Pirkkahalli, Ilves - SJK

2. helmikuu 14.30 Sahara tn, FC Haka - AC Oulu

2. helmikuu 13.00 Lehtomäki tn, MYPA - FF Jaro

2. helmikuu 17.00 Pirkkahalli, TPV - AC Kajaani

8. helmikuu1 9.00 Kuopiohalli, VPS - KuPS

8. helmikuu 19.00 Kipparihalli, KPV - Ilves

9. helmikuu 13.00 Javenture, FC Inter - HJK

9. helmikuu 14.00 Wallsport, KuPS - SJK

9. helmikuu 14.00 Arto Tolsa Areena, FC KTP - TPS

helmikuu 15.00 Keskuskenttä, EIF - TPV

9. helmikuu 15.15 Tellushalli, FF Jaro - AC Oulu

9. helmikuu 13:00 Lehtomäki tn, MYPA - MuSa

9. helmikuu 16:00 Tali, HIFK - FC Honka

9. helmikuu 17.45 Fennia Arena, VPS - RoPS

10. helmikuu 19.00 Eckeröhallen, IFK Mariehamn - FC Lahti

15. helmikuu 18.30 Karhuhalli, MuSa - FC Haka

16. helmikuu 14.00 Kupittaa 5 tn, FC Inter - FC Lahti

16. helmikuu 14.00 Wallsport, RoPS - SJK

16. helmikuu 15.00 Keskuskenttä, EIF - FC KTP

16. helmikuu 17.45 Fennia Arena, VPS - KPV

16. helmikuu 19.00 Pallohalli, AC Kajaani - TPS

19. helmikuu 17.00 Tali, HJK - FC Honka

22. helmikuu 19.00 Wallsport, SJK - KPV

23. helmikuu 13:00 Tali, HIFK - FC Inter

23. helmikuu 14:00 Esport, FC Honka - IFK Mariehamn

23. helmikuu 14.00 Mukkula, FC Lahti - HJK

23. helmikuu 14.30 Pirkkahalli, Ilves - VPS

23. helmikuu 15.00 Pallohalli, AC Kajaani - EIF

23. helmikuu 15.15 Tellushalli, FF Jaro - FC Haka

23. helmikuu 15.30 Heinäpää, AC Oulu - MYPA

23. helmikuu 17.00 Pirkkahalli, TPV - FC KTP

2. maaliskuu 14.00 Esport, FC Honka - FC Inter

2. maaliskuu 15.30 Heinäpää, AC Oulu - MuSa

3. maaliskuu 14.00 Kajaanin pallohalli, RoPS - KuPS

3. maaliskuu 18.00 Eckeröhallen, IFK Mariehamn - HIFK

Artikkelit

Urheilulähetykset

close